Madam Martha Koyu

Madam Martha Koyu

İstanbul Burgazada’da bulunan harika bir kamp alanı

Burgazada’da güzel bir kaç gün geçirmenin en keyifli yolu Madam Martha Koyu’nda kamp yapmak.

Ulaşım

1. Burgazada’ya ulaşım

Kabataş, Eminönü, Kadıköy, Bostancı Şehir Hatları ile Burgazada’ya gidebilirsiniz.

Şehir hatlarının sefer tarifesine bu linkten ulaşabilirsiniz.

2.Madam Martha Koyu’na Ulaşım

Burgazada İskelesi’nden Madam Martha Koyu’na gitmek için 3 seçenek var;

1- Yürümek. Yaklaşık 30 dakikalık bir yürüyüş sonunda koya ulaşmak mümkün. Açıkçası en güzel yöntem de bu

2- Toplu Taşıma – İskele yakınında minik toplu taşıma araçları kalkıyor. Bununla Madam Martha Koyu girişine yakın bir yerde inmek mümkün. Adakart’ı olmayanlar için İstanbul Kart ile biniliyor, aylık akbil geçmiyor, ücret tarifesi İstanbul merkezden oldukça farklı. 2022 yılında 18,77 TL ‘dir, Adakartlılar için 5,48 TL’dir.

3- Bisiklet. Merkezden bisiklet kiraladıktan sonra koya gidilebilir ancak koya bir tepeden yürüyerek iniliyor. Bu nedenle bisikleti taşımak zor olacaktır. 

Kamp Alanı

Madam Martha Koyu bir işletmeye verilmiş. Bu nedenle koyun tamamında kamp yapmak işletmenin belirlediği ücret dahilinde. Ancak bu ücret oldukta uygun ve aslında duş ve tuvaleti kullanabilmek için zaruri. 

Kamp alanından harika bir gün batımı şöleni izlemek mümkün. Bu nedenle çadırınızı güzel bir yere koymanız önerilir. Sonrasında gün batımı saati gelince sandalyeden oturup gün batımı izlemekten daha güzel bir aktivite düşünemiyorum. 

Yeme – İçme

İşletmenin ufak bir restoran var. Ancak biz burada yemek yemedik. Ada merkezindeki marketlerden alış verişimizi yapıp kamp alanına geldik. Dışarıdan yeme – içme getirilmesine karışmıyorlar. 

Plaj

Koy taşlık bir sahil üzerine kurulu. Kum plaj beklemeyin. Deniz biraz yosunlu oluyor fakat adaların genelinde bu şekilde olduğu için beklentinizin farklı olmamasında fayda var.  Gün içinde sahile tekneler yanaşıyor ve bir müddet kalıyor. 

Günübirlik

Buraya kamp için değil de günübirlik vakit geçirmek için de gelebilirsiniz. Bu durumda işletme sizden herhangi bir ücret talep etmiyor. Yani ücretsiz bir şekilde denize girebilir, koyda ve kamp alanında çadır kurmadan vakit geçirebilirsiniz. 

Madam Martha Koyu’ndan paylaştığım video ve fotoğrafları görmek için Instagram Madam Martha Öne Çıkartmalar

Gezdiğim ve paylaştığım diğer yerleri görmek için: Instagram Hesabım

Buraya gittiyseniz fikirlerinizi ve yazımın size faydalı olup olmadığını yorumlarda belirtmeniz beni çok mutlu eder 🙂 

Paylaşmayı unutma;

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *