Esenceli Köyü Kamp – Doğa Alanı

Esenceli Köyü Kamp – Doğa Alanı

İstanbul’da günübirlik doğada vakit geçirmek ya da ücretsiz bir kamp yapmak için gidilebilecek güzel yerlerden birini keşfe çıktık; Esenceli Köyü. 

Huzurlu, sakin, doğa ile içiçe bir gün geçirmek isterim ama İstanbul merkeden çok uzaklaşmak da istemem dediğim gün artık Esenceli Köyü’ne gitmem gerektiğine karar verdim ve çıktım yola. 

Esenceli Köyü, Ömerli Barajı yanında, Şile ilçesinde yer alıyor. Canım Şile, resmen tüm kapılar sana çıkıyor 😀 

Ulaşım

Biz haritarlarda “Esenceli Köyü Cami” olarak aradığımızda çıkan rotayı takip ettik. Burada paylaşıyorum: https://goo.gl/maps/mfCGuLSF49ZdqYZA9

Camiye ulaştıktan sonra sola dönüyoruz ve gideceğimiz yere ulaşıyoruz. 

Toplu taşıma ile ulaşım olup olmadığı konusunda bilginiz varsa yorumlara bırakmanızı rica ediyorum.

Giderken Neler Götürmeliyim?

Alan bir işletme içerisinde yer almadığı için ihtiyaç olan her şeyi yanımızda götürdük. 

  • Tuvalet, duş bulunmadığı için bolca su, ıslak mendil ve peçete almak şart. 
  • Oturma yerleri bulunmadığı için sandalye, masa, piknik örtüsü unutulmamalı. Hamak kuracak bol alan var. Oldukça keyifli oluyor. 
  • Yiyecek – içecek mutlaka almak gerekiyor. Köydeki bakkal haricinde başka bir alışveriş alanı bulunmuyor. Bu nedenle biz evimizin yakınındaki büyük marketten alışverişimizi yaparak buraya geldik. 
  • Ateş yakmak yasak değil fakat ateşi yerde değil de bir kutuda yakmak güvenli olacaktır. Biz yanımızda mangal, kömür, çıra gibi tüm ihtiyaçlarımızı götürdük ve mangal yaktık. 
  • Top, oyun kağıdı, uno gibi oyunlarla eğlenceli vakit geçirmek mümkün. 
  •  Suda aktivite yapmak için kano düşünülebilir. Fakat baraj zemini balçık olduğu ve yüzmenin tehlikeli olduğu unutulmamalı. Bu nedenle kano yapılacaksa bile mutlaka güvenlik ekipmanları kullanılmalı. Yüzmek ise kesinlikle güvenli değil. İSKİ de baraja kesinlikle girilmemesi gerektiğini açıkladı. 
  • Telefon genel olarak çekiyor.

İhtiyaç olması halinde en yakındaki marketlerden biri: Kömürlük – Kervansaray yolu üzerinde bulunan bu market: https://goo.gl/maps/Nt5eMHHaASKDMabg6

Paylaşmayı unutma;

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *